Зрелищен обрат украси празника на вековния Левски! (видео+галерии)

Левски победи Лацио с 3:2 в юбилейния мач за 100-годишнината на клуба пред над 35 000 зрители на "Васил Левски". Срещата се превърна в истински празник за феновете на "сините", които показаха цялата си любов към своя любим отбор. Макар и след много тежък сезон, привържениците на Левски превъзмогнаха разочарованието и станаха част от спектакъл, който ще се помни дълго.

Първия гол вкара Мамаду Тункара в 14-ата минута, а 20 минути по-късно Гаел Какута увеличи преднината на италианците. Левски обаче не се предаде и както много пъти го е правил, стигна до пълен обрат през второто полувреме. Димитър Макриев върна един гол в началото на втората част, а отново нападателят бе точен за 2:2 в 58-ата минута. Третият гол за "сините" бе дело на юношата Станислав Иванов в 77-ата минута. Роденият през 1999 година талант направи за смях отбраната на гостите и прати топката във вратата, като по този начин демонстира, че "синята" школа продължава да ражда футболни дарования.

От стартовия състав на българите само петима бяха действащи играчи - Пламен Илиев, Пламен Крумов, Орлин Старокин, Даниел Димов и Станислав Ангелов. Останалите шестима бяха легендите на тима Елин Топузаков, Даниел Боримиров, Димитър Телкийски, Христо Йовов, Александър Александров и Георги Иванов - Гонзо.  Хореографията на феновете на Левски на мача с Лацио

Преди срещата бяха наградени над 160 от най-големите имена в историята на спортен и футболен клуб Левски, а самият мач започна под бурните овации на феновете, които изпълниха великолепна хореография, изписвайки символичното "Вековень" в Сектор "В". Сектор "Б" бе изцяло син с едно огромно Л, след което се превърна в тъмносин с огромна цифра - 100!

26-кратните шампиони на България излязоха с новия си жълто-червен екип, който е подобен на първия от 1914 година и ще бъде използван за резервен през сезон 2014/2015 година. След спокойно начало и няколко опита за по-остри атаки, Лацио поведе в 14-ата минута с попадение на младия Тункара. Той получи хубав пас от Гаел Какута и простреля Пламен Илиев. Веднага след гола Валери Божинов се появи на мястото на Александър Александров. Голмайсторът на "сините" веднага можеше да изравни, но след центриране от левия фланг с глава прати топката на сантиметри от целта.Хореографията на феновете на Левски на мача с Лацио

Точно когато часовникът отброи 19 минути и 14 секунди от началото на двубоя мачът спря за минута, за да могат феновете да почетат годината на основаването на любимия си клуб. Стадионът беше озарен от запомнящо се пиротехническо шоу, а на терена Лацио продължи да атакува и да създава опасни положения пред вратата на "сините". Пламен Илиев демонстрира добър рефлекс при поредния удар към вратата му, а Владимир Гаджев смени един от любимците на публиката Даниел Боримиров.Левски - Лацио 3:2
В 30-ата минута Божинов опита да изненада Стракоша от фаул, но изстрелът му бе много неточен. Последва нов пробив на пъргавия Какута, който мина безпроблемно през няколко защитници и не остави шансове на Илиев - 0:2.

При този резултат Левски се настани по-трайно в противниковата половина, но трудно създаваше голови ситуации. Чак в края на полувремето Гаджев отправи удар към вратата на гостите, но прати топката в аут.Левски - Лацио 3:2

След почивката Левски заигра в традиционните си сини екипи, а феновете много скоро имаха повод да се зарадват. Младокът Илия Димитров подаде технично към Макриев и централният нападател прати топката във вратата на Лацио.

Подемът в играта на Левски бе повече от явен и в 58-ата минута резултатът беше изравнен. В прегръдките на съотборниците си отново се оказа Макриев, който напредна през центъра след подаване на Валери Божинов и с прецизен удар с левия крак заби топката в мрежата - 2:2.Левски - Лацио 3:2

В следващите минути действията на терена се водеха предимно в средата на терена, а феновете не спираха да пеят познатите си песни в прослава на Левски.

В средата на втората част привърженик на Левски нахлу на терена с желанието да се докосне до любимците си, но бързо беше озаптен от стюардите и изведен от терена. Секунди по-късно Какута прати топката във вратата на българския тим, но страничният съдия вече беше вдигнал флага за засада.Левски - Лацио 3:2

Атаките на Левски ставаха все по-опасни и третият гол висеше на косъм. Удар на Стефан Велев срещна гредата, за да се стигне до 77-ата минута, когато младата надежда Станислав Иванов вдигна стадиона на крака с прекрасно изпълнение. Юношата на "сините" показа техника в наказателното поле след подаване на Божинов и с перфектен изстрел по диагонала излезе Левски напред в резултата. Левски - Лацио 3:2

Голът на 15-годишния талант бе повече от символичен. Макар и още в детска възраст, Станислав показа нагледно, че за да върви напред, Левски трябва да се обърне към школата си и да даде път на онези, които носят "синята" идея в сърцата си.Честит юбилей "Вековен Левски" - част I

След последния съдийски сигнал, ознаменувал триумфа на "сините", феновете нахлуха на терена, а небето над стадиона беше оцветено от ефектна заря. А в полунощ еуфорията бе пълна, като над 1500 факли бяха запалени точно с настъпването на 24-и май.

ЛЕВСКИ - ЛАЦИО 3:2 (0:2)
0:1 Тункара (14)
0:2 Какута (34)
1:2 Макриев (47)
2:2 Макриев (58)
3:2 С. Иванов (77)

ЛЕВСКИ: Пламен Илиев, Пламен Крумов, Орлин Старокин, Елин Топузаков, Даниел Димов (62 - Христо Попадийн), Станислав Ангелов, Даниел Боримиров (25 - Владимир Гаджев), Димитър Телкийски, Христо Йовов (17 - Илия Димитров), Александър Александров (15 - Валери Божинов), Георги Иванов-Гонзо

ЛАЦИО: Страхоша, Каванда, Новарети, Сиани, Раду, Андерсон, Минала, Ледесма, Какута, Кейта, Тункара