Юношите ни надминаха себе си!

България зае 12-о място в отборното класиране при юношите на европейското първенство по спортна гимнастика, което се провежда в "Арена Армеец" в София. Българския отбор - Светослав Ангелов, Димитър Димитров, Дейвид Хъдълстоун, Добромир Стойнев и Владимир Тушев, събраха сбор от 238.270 точки.
Само Хъдълстоун и Тушев играха многобой - шестте уреда. Така България запази 12-а си позиция от първенството на Европа преди две години. Европейски шампион стана Великобритания с 254.094 точки. Тимът е в състав Брин Бивън, Джо Фрейзър, Джарни Реджини-Mорън, Джаус Томпсън и Нил Уилсън.
На второ място се класира Русия в състав Никита Нагорни, Артур Далалоян, Кирил Потапов, Валентин Стариков и Сергей Елцов с 252,395 точки. Бронзовите медали спечели отборът на Франция с 246,402 точки.
Утре европейското първенство продължава с отборните квалификации при мъжете.