Рома завърши сезона със загуба след скука на "Луиджи Ферарис" (видео)

Отборът на Рома записа трета поредна загуба в Серия "А". В мач от последния 38-и кръг на италианското първенство "вълците" отстъпиха с 0:1 пред Дженоа на стадион "Луиджи Ферарис" в Генуа. Двубоят бе без значение и за двата тима. Тимът на Руди Гарсия вече си бе осигурил второто място в крайното класиране. "Джалоросите" завършват сезона с 85 точки - 17 по-малко от шампиона Ювентус. "Грифоните" от Генуа пък са 13-и с 44 точки.

Дженоа и Рома изиграха много скучен мач днес. В 19-ата минута младият полски страж на Рома Лукаш Скорупски спаси удар с глава на Джузепе Скули. Рома отговори също с удар с глава - на Матия Дестро отблизо след центриране от фаул, но Матия Перин изби, а и Дестро бе в засада. Секунди след това имаше разбъркване пред вратата на "грифоните", но Перин спаси удар на Адем Ляич. В 26-ата минута пък младият халф-нападател на Рома Федерико Ричи падна в наказателното поле на домакините, но реферът прецени, че няма основание да отсъжда дузпа. В 30-ата минута Дестро застраши вратата на Дженоа, но ударът му по земя не затрудни Перин.

През второто полувреме двата тима съвсем приспаха зрителите и голови положения просто нямаше... до 83-ата минута, когато сякаш от нищото резервата Йоанис Фетфацидис се озова очи в очи със Скорупски и с техничен, лек удар преодоля вратаря и изпрати топката в мрежата на столичани. Това се случи след разконцентрирана игра на футболистите на Рома и лош опит на Раджа Наинголан да избие топката от крака на Муса Конате. Наинголан обаче на практика изведе в голова позиция Фетфацидис, а той донесе победата на домакините.

До края на срещата на Скорупски му се наложи да се намесва решително веднъж, а Рома не успя да предотврати поражението си и завършва не по най-добрия начин един иначе отличен сезон.