Маркес доминира в MotoGP, петата поредна победа дойде на "Льо Ман"

Марк Маркес доминира в тазгодишното първенство на MotoGP, след като записа пета поредна победа, която дойде на "Льо Ман" във Франция.

Настоящият световен шампион пет пъти потегли от пол-позишън през тази година и записа пет поредни победи в провелите се пет надпревари през 2014 г.

Испанецът е едноличен лидер в класирането с пълен актив от 125 т. Втори е съотборникът му в Хонда Дани Педроса с 83 пункта, следван от Валентино Роси с 81 и Андреа Довициозо с 53.

Доктора, който пожела удължаване на договора си с Ямаха за нови два сезона, завърши на второ място и потвърди възходящото си представяне през тази година.

Последен на подиума се качи Алваро Баутиста с Хонда. Зад него в Топ 10 се нареди Пол Еспаргаро, който потегли от втора позиция на стартовата решетка.

Дани Педроса, който се подложи на операция преди надпреварата във Франция, не успя да постигне повече от пето място.

Хорхе Лоренсо с Ямаха, който продължава да не може да се адаптира към новия си мотор и най-вече към гумите завърши едва шести, следван от Щефан Брадъл, Андреа Довициозо, Алейкс Еспаргаро и Бардли Смит в Топ 10.

Следващият старт е на пистата "Муджело" в Италия на 1 юни.