Катания се прости със Серия "А" с победа (видео)

Отборът на Катания победи с 2:1 у дома Аталанта в мач от последния 38-и кръг на италианската Серия "А". По този начин сицилианците се разделиха с италианския елит с победа, след като още преди днешната среща бе ясно, че изпадат в Серия "Б". За Аталанта двубоят също бе без значение.

Катания поведе с 1:0 в резултата в 65-ата минута с гол на резервата Франческо Лоди. В 80-ата минута Муса Коне изравни за тима от Бергамо, но сицилианците все пак се пребориха за победата с попадение на Гонсало Берхесио от дузпа в последната минута.

Катания няма как да се изкачи по-нагоре от 18-ата позиция в класирането, като събра 32 точки (с точка по-малко от 17-ия Киево - б.р.), докато Аталанта се намира на 11-а позиция с 50 точки.