Левски си върна на Йешич в края на най-кошмарния си сезон (видео+галерия)

Отборът на Левски победи с 1:0 като гост Литекс в мач от последния 40-и кръг на "А" група в Ловеч, като по този начин свали "оранжевите" от второто място и направи ЦСКА вицешампион. Това стана благодарение на попадението на Валери Божинов в 26-ата минута и спасената дузпа на Пламен Илиев в 44-ата минута.

По този начин "сините" завършиха най-кошмарния си сезон в историята с успех само дни преди своята 100-годишнина. 26-кратните шампиони на България останаха на пето място с актив о 62 точки, но си върна на Милодраг Йешич и Литекс за поражението с 1:2 на "Георги Аспарухов" преди няколко седмици.

Левски победи Литекс с гол на Валери Божинов в Ловеч Началото на второто полувреме бе забавено с 14 минути заради невероятен порой и градушка, които наводниха Градския стадион в Ловеч. Въпреки това срещата се доигра, но футболните умения останаха на заден план през втората част.

Наставникът на столичани Елин Топузаков реши да заложи само на родни футболисти в последния си мач начело на тима, като дори и трите резерви влезнали през втората част бяха българи - нещо невиждано от много дълго време на "Герена".

Първата опасност в мача бе в 12-ата минута, когато Цветан Генков надбяга Илия Миланов след подаване на Валери Божинов, Илко Пиргов се хвърли в краката на нападателя и изби.

Левски победи Литекс с гол на Валери Божинов в Ловеч Играта на терена се изостри и Ивайло Стоянов трябваше да покаже няколко картона. Домакините искаха втори жълт на Мики Орачев, а Божинов също е доста изнервен и се скара с няколко от съперниците преди да получи заслужен картон след фаул срещу Страхил Попов. След неговото изпълнение Литекс бе на сантиметри от гол, а при последвалата атака Николай Бодуров спря Стивън Петков останал сам срещу Пиргов.

Левски победи Литекс с гол на Валери Божинов в Ловеч Удар на Вилмар Джордан бе избит в корнер в 21-ата минута, а пет след това Левски излезе напред в резултата. Владимир Гаджев намери зад защитата Генков, който върна топката назад и Божинов отблизо опъна мрежата за радост на малкото фенове на столичани в Ловеч. Попадението бе негово шесто в плейофите на "А" група, пето в четвърти пореден мач, както и общо седмо за Левски в 15 мача.

В 39-ата минута Румен Руменов стреля съвсем близо от целта. В 43-ата минута светкавична контраатака на домакините бе пропиляна от Джордан, който бе намерен от Том, но от 11 метра стреля в аут под проливния дъжд.

Левски победи Литекс с гол на Валери Божинов в Ловеч В 44-ата минута на първата част Радослав Цонев сбърка в центъра, след което Том нахлу в наказателното поле и бе съборен от Даниел Димов в наказателното поле.
Стоянов посочи бялата точка, а зад топката застана Джордан. Той стреля вляво от Пламен Илиев, който с отличен рефлекс изби. Последва нова чудесна намеса на синия вратар.

Левски победи Литекс с гол на Валери Божинов в Ловеч На полувремето се изсипа градушка над стадиона в Ловеч и теренът буквално побеля. Юношите на Литекс бяха наградени с шампионската титла, а докато обикаляха стадиона бяха замеряни с димки от сини фенове. Някои от младите играчи на "оранжевите" също отвърнаха, но до сериозен инцидент не се стигна.
Въпреки подгизналия терен Стоянов заедно с Николай Бодуров и Станислав Ангелов взеха решение срещата да се поднови.

Топката предимно се риташе и сериозни единоборства не липсваха, а лесно се стигаше и до опасности предвид факта, че топката се спираше в локвите на двете наказателни полета.

Левски победи Литекс с гол на Валери Божинов в Ловеч Топчо върна Божинов назад и Левски заигра с Димитър Макриев, Генков и Божинов, докато Пелето се контузи и напусна принудително под аплодисментите на своите фенове почти сигурно последния си мач за клуба. Борислав Цонев и Стефан Велев също се появиха и помогнаха за 19-ия успех за този слаб сезон.

Йешич пусна Данило Асприля на почивката и Миро Манолов по-късно, но до гол във вратата на Пламен Илиев не се стигна, въпреки дългото продължение и опасните центрирания пред него.

Левски победи Литекс с гол на Валери Божинов в Ловеч Поражението остави "оранжевите" със 72 точки. Толкава има и ЦСКА, но поради по-слабите резултати в преките двубои след срещата от БФС вместо сребърни медали, връчиха бронзови на Бодуров и компания.

Джордан пък стана голмайстор на първенството с 20 попадения заедно с Мартин Камбуров от Локомотив (Пловдив), като колумбиецът бе най-резултатен в плейофите заедно с Валери Божинов, след като и двамата отбелязаха по шест гола.

Левски победи Литекс с гол на Валери Божинов в Ловеч Седмата победа на Левски в Ловеч от 21 опита в "А" група бе първа с 1:0 от 2004 година, като гост.