Турция и Германия на пътя на България на Европейската отборна купа по плажен волейбол за юноши

България ще трябва да се справи с домакина Турция, а след това и със силния тим на Германия, за да се класира за Олимпиадата за подрастващи в Нанджинг. Такава е програмата пред родните национали по плажен волейбол за юноши до 19 години Ивайло Иванов и Димитър Калчев за заключителния втори ден от финалите на Европейската отборна купа за подрастващи в Анталия.

Изтегленият тази снощи жребий отреди първата двойка на Турция – Сенджер Юрер и Беркеджан Бълдърджън, за съперник на пясъчните "лъвчета" в първия елиминационен кръг. Иванов и Калчев ще премерят сили с домакините, които не успяха да спечелят нито един гейм в двата си мача от груповата фаза, тази сутрин от 09,00 часа българско време на централния корт в новия комплекс за плажен волейбол на Средиземноморския университет.

Ако преодолеят Турция, българските национали ще трябва да се изправят срещу германците Никлас Рудолф и Ерик Щади в решаваща битка за олимпийска виза от 13,00 часа българско време в съботния следобед. По-рано днес Рудолф и Щади спечелиха убедително своята група с чисти победи над втория отбор на Турция и тима на Италия. На Европейското първенство за юноши до 18 години миналото лято в Беларус, Никлас Рудолф и тогавашният му партньор Давид Зосенхаймер спечелиха бронзовите медали, след като бяха загубили с 0:2 гейма в груповата фаза от Димитър Калчев и неговия тогавашен партньор Стефан Иванов, които завършиха пети.