Надал се измъчи с Мъри, но стигна до мач с Григор

Испанецът Рафаел Надал ще се изправи срещу нашия Григор Димитров в спор за място на финала на турнира Мастърс 1000 в Рим. Тенисистът от Майорка стигна до 1/2-финала, след като победи Анди Мъри с 1:6, 6:3, 7:5. И в този мач Надал тръгна неубедително и стигна до измъчен успех след 160 минути на корта. По-рано през деня самият испанец дали на шега, дали сериозно, каза, че с напредването на възрастта му е все по-трудно да побеждава с лекота. През лятото Надал ще навърши 28 г.

Двубоят започна вихрено за Мъри, който спечели първия сет с огромно предимство срещу изглеждащия апатично Крал на клея, който се събуди едва при 5:0 и спечели подаването си. Във втората част Надал изостави небрежния стил. Първият гейм продължи над 10 минути, а след спечелването му Рафа заигра със самочувствие, постигна бърз пробив и до края не даде шанс на съперника си, като затвори частта с 6:3.
Така се стигна до решителния трети сет, който започна лошо за Мъри, но лед лошия старт и той коригира играта си и взе инициативата, за да поведе с 4:2, като двамата тенисисти си размениха по един пробив. Надал се върна в мача след няколко изключителни отигравания. При 5:5 Мъри рухна и така Надал постигна 14-ата си победа от 19 мача срещу шотландеца.

Григор и Надал са играли четири пъти помежду си, като първата ни ракета няма успех, но неизменно печели сет. Дали не е време за първата му победа срещу световния номер 1? Отговорът ще научим още днес след 21 часа, когато започва сблъсъкът и на централния корт.