Реал на финал в Евролигата след исторически разгром над Барса

Испанският шампион Реал (Мадрид) буквално унижи вечния си съперник Барселона, разгромявайки каталунците със 100:62 (20:20, 25:17, 28:11, 27:14) в полуфиналната среща. Двата тима се срещат на този етап от турнира за втора поредна година, като през миналия сезон отново "кралете" победиха, но след това загубиха финала от Олимпиакос. Сега съперник на момчетата на Пабло Ласо ще бъде Макаби Електра (Тел Авив).

Разликата, с която Реал надигра Барселона е най-голямата в историята на Финалната четворка на турнира.

Барселона започна отлично и поведе с осем точки (4:12) в средата на първата четвърт, но силно включване на Серхио Родригес помогна на Реал да настгине "блаугранас" за 20:20 след една част. До почивката мадридския клуб наложи тотално надмощие и след отлична успеваемост от зоната за три точки поведе с 45:37.

Реал натисна газта през третата четвърт, която бе трагична за Барса. Каталунският клуб реализира едва 11 точки, а Родригес и Никола Миротич поведоха Реал и увеличиха разликата до 73:48 след 30 минути. В заключителните 10 минути "белите" достигнаха кота 100 и триумфираха с категоричното 100:62.

Серхио Родригес завърши с 21 точки и 6 асистенции за победителите, докато Никола Миротич добави 19 точки. Руди Фернандес остана с 12, а капитанът Фелипе Рейес и Серхио Йул се отчетоха с по 11.

За Барса на ниво бе единствено Анте Томич, който приключи срещата с 16 точки, 8 борби и 1 асистенция.

РЕАЛ (МАДРИД) - БАРСЕЛОНА 100:62 (20:20, 25:17, 28:11, 27:14)

РЕАЛ (МАДРИД): Серхио Йул 11, Руди Фернандес 12, Тремъл Дардън 6, Никола Миротич 19, Янис Бурусис 7 (Фелипе Рейес 11, Даниел Диес, Джейси Керъл 7, Маркъс Слоутър 4, Салах Межри 2)

БАРСЕЛОНА: Марселиньо Уерташ 7, Брад Олесън 8, Костас Папаниколау 6, Еразем Лорбек 8, Анте Томич 16 (Джейкъб Пюлън, Джоуи Дорси 5, Виктор Сада, Алекс Абринес 2, Хуан Карлос Наваро 3, Бощян Накбар 7)