Ариана Аматьорска лига ще излъчи първия си регионален шампион този уикенд

Седемте партньорски първенства на "Ариана Аматьорска лига" от областите Благоевград, Кюстендил и Перник излъчиха своите участници за първия регионален финал от тазгодишното издание на популярната надпревара за футболисти аматьори. След оспорвани пролетни битки от Перник до Петрич и от Самоков до Разлог станаха известни имената на 32 отбора, които в събота и неделя (17 и 18 май) в Благоевград ще се борят за приза регионален шампион.

Победителят в турнира ще се класира за Големия финал на петото издание на "Ариана Аматьорска лига" през юли, където ще спори с шампионите от останалите пет регионални финала.

Над 120 отбора с около 1400 футболисти участваха в надпреварата за разпределение на квотите в благоевградския регион. Всички записали се участници получиха и специални награди от Ариана - по един стек с 6 кена Ариана светло.

Регионалният финал ще се проведе в комплекса за минифутбол "Арена парк" в Благоевград. Отборите ще играят по системата на преките елиминации в мачове от две полувремена по 15 минути. Мачовете започват в събота от 12,40 часа с първия кръг и ще приключат с двубоите от 20 часа от 1/8-финалите.

В неделя са 1/4-финалите и полуфиналите, а финалът ще се играе в 16,20 часа.

През тази година са предвидени шест регионални финала, които ще се проведат от 17/18 май до 28/29 юни 2014 г. В пет от регионалните финали ще участват 32-та най-добри отбора от партньорските първенства в съответния регион, а в регионалния финал в София отборите-участници ще са 64 поради наличието на най-много подобни първенства и лиги.

Следващите регионални турнири са в:

с Русе (31 май и 1 юни) - за отборите от областите в централна Северна България
с Стара Загора (7 и 8 юни) - за отборите област Стара Загора, Сливен, Ямбол и Хасково
с Пловдив (14 и 15 юни) - за отборите от област Пловдив, Пазарджик и Смолян
с Варна (21 и 22 юни) - за отборите от Черноморието и област Добрич
с София (28 и 29 юни) - за отборите от София областта, Враца, Монтана и Видин

Шампионите от регионалните финали ще участват в Големия финал на "Ариана Аматьорска лига 2014". Голямата награда и тази година за победителя е възможността да премери сили в двубой срещу професионалния шампион по футбол на България Лудогорец(Разград).