Динамо Киев спечели купата на Украйна

Динамо Киев спечели купата на Украйна за рекорден десети път в клубната си история. На финала в Полтава столичани победиха с 2:1 досегашния носител на трофея Шахтьор Донецк.

Олександър Кучер си вкара автогол след удар на Домагой Вида пет минути преди края на първото полувреме, а хърватският национал Вида сам реализира второто попадение в 43-ата минута.

Шахтьор достигна до почетно попадение чрез Дъглас Коща в 57-ата минута. В последните секунди на редовното време, след масово сбиване на терена между футболистите, червени картони получиха Ярослав Ракитски от Шахтьор и Андрий Ярмоленко от киевчани.

Динамо попречи на отбора от Донецк да направи четвърти пореден дубъл. По-рано през сезона "миньорите" станаха шампиони на страната. Столичани печелят първа купа на страната от 2007 година насам.

Преди двубоя запалянковците на двата отбора направиха общо мирно шествие в знак на подкрепата си към политическото единство на Украйна. Динамо е представител на западната част на държавата, докато Шахтьор е от източната част, където обстановката продължава да бъде нестабилна.

Първоначално двубоят трябваше да се играе в Харков пред празни трибуни, но привържениците на двата отбора настояха на стадиона да присъства публика и финалът за купата беше преместен в Полтава.