Хаас взе скалпа на Вавринка, очаква Гришо или Бердих на 1/4-финалите

Финалистът от 2002 година Томи Хаас елиминира шампиона от Откритото първенство на Австралия по тенис Станислас Вавринка (Швейцария) и се класира четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" на червени кортове в италианската столица Рим с награден фон 3,45 милиона евро. Поставеният под номер 15 Хаас надделя над третия в схемата Вавринка с 5:7, 6:2, 6:3 слeд два часа игра.

Швейцарецът, вицешампион в надпреварата от 2008 година, вдигна първата си титла от сериите "Мастърс" в Монте Карло през миналия месец, но днес не успя да се справи с 36-годишния германец, въпреки че спечели първия сет и взе пробив аванс за 2:1 във втория. Хаас обаче изравни резултата след серия от пет поредни гейма, а в трета част той реализира решаващия пробив за 5:3, след което затвори мача с ас.

Така германецът очаква следващия си съперник, който ще бъде определен след мача по-късно днес между Григор Димитров и Томаш Бердих (Чехия), който е полуфиналист от миналия сезон. В друга среща от деня номер 8 Милош Раонич (Канада) надделя над 11-ия поставен Жо-Вилфред Цонга със 7:6(4), 6:4 и за първи път в кариерата си достигна до 1/4-финалите в Рим.