Резервите на Ливърпул завършиха сезона със стилна победа пред 50 хиляди (видео)

Голяма част от резервните футболисти в състава на Ливърпул, млади таланти от селекцията на Брендън Роджърс и играчи, прекарали миналия сезон под наем в други клубове завършиха кампанията за мърсисайдци със стилна победа с 4:0 над ирландския Шамрок Роувърс. "Червените", които днес излязоха пред 50 хиляди зрители на "Авива Стейдиъм" с представения днес резервен жълт екип на Ливърпул за следващата кампания, изнесоха много добър мач, с който показаха, че са готови да се борят за титулярно място през новия сезон. Яго Аспас, Фабио Борини, Мартин Кели и младият Джак Дън отбелязаха попаденията за Ливърпул, а именно върналите се от наем Борини, Конър Коуди, както и младите Джордън Ибе, Жоао Тейшейра и Аспас впечатлиха с изявите си.

Още в самото начало на срещата крилото Джордън Ибе напредна отляво, стигна почти до аутлинията и върна топката към Яго Аспас, който от десетина метра нямаше проблеми да открие резултата.

В началото на втората част отново Ибе бе в основата и на второто попадение в полза на Ливърпул. Младокът изведе Фабио Борини сам срещу вратаря на домакините и италианският нападател демонстрира, че се намира в отлична форма и не пропусна да се разпише за 0:2.

В 74-ата минута Мартин Кели също се записа името си сред голмайсторите след дълго отсъствие от терените заради контузии. Бранителят се измъкна от засадата при рикоширал в защитник на домакините удар на Яго Аспас и останал сам срещу вратаря прати топката в далечния ъгъл за класическото 3:0 в полза на мърсисайдци.

Десетина минути преди края младият Джак Дън завърши страхотна комбинация на младите таланти на Ливърпул и още с първото си докосване на топката след влизането си в игра вкара за крайното 4:0 в полза на отбора на Брендън Роджърс.

Съставът на Ливърпул (4-3-3): Брад Джоунс, Райън МакЛафлин, Мартин Кели, Рафаел Паес, Брад Смит, Лукаш Лейва, Джо Алън, Конър Коуди, Джордън Ибе, Фабио Борини, Яго Аспас