Квитова отпадна във втория кръг в Рим, На Ли с победа

Поставената под номер 5 Петра Квитова отпадна във втория кръг на турнира в Рим, след като загуби с 6:7(6), 7:5, 3:6 от Шуай Чжан. За китайската тенисистка това бе победа №300 в кариерата й. Чехкинята контролираше мача в началото и поведе с 4:0, но загуби пет поредни гейма и в крайна сметка първият сет влезе в тайбрек. В него Квитова отново имаше преднина от 6:4, но загуби двата си сетбола и общо четири последователни точки.

Във втората част отново имаше обрат, но този път той бе в полза на бившата шампионка от "Уимбълдън". Тя изоставаше с 3:5, но все пак успя да изравни резултата в сетовете, след като спечели втория със 7:5. В решителния трети сет Чжан излезе напред с 3:0, но Квитова стигна до 3:3. Силите й обаче не стигнаха за повече, тя допусна още един пробив и с това приключи участието си в надпреварата в италианската столица.

В същото време шампионката от Australian Open На Ли не срещна никакви трудности и се класира за третия кръг на турнира, след като се наложи над Кейси Делакуа (Австралия) с 6:1, 6:4. Седмата в схемата Анжелик Кербер пък отпадна в самото начало, елиминирана от Петра Четковска (Чехия) с 6:4, 3:6, 4:6.

В среща от първия кръг играещата с "уайлд кард" представителка на домакините Камила Джорджи отстрани поставената под номер 9 Доминика Цибулкова с 6:4, 7:6(2).