Гълъбинов не спира да бележи в Италия (видео)

Българският нападател на Авелино Андрей Гълъбинов изигра поредния си силен мач и бе сред най-добрите на терена за своя тим при равенството 3:3 срещу Трапани. Той отбеляза втория гол за домакините, а имаше основна роля и при първото попадение. Така националът на България вече има 14 попадения в Серия "Б", което е негов личен рекорд. За съжаление това не стигна на тима му да вземе победата, която бе изпусната в добавеното време, когато гостите изравниха резултата за трети път в мача.

Още във 2-ата минута Гълъбинов отправи опасен изстрел, който бе избит лошо от вратаря и попадна в Касталдо, който откри резултата за Авелино. В 26-ата минута обаче Трапани получи дузпа в своя полза и Манкозу изравни. В 45-ата минута отново Гълъбинов показа класа, като финтира защитник и отправи неспасяем изстрел от границата на наказателното поле под гредата за 2:1.

През втората част обаче гостите отново стигнаха до равенството чрез Абате в 60-ата минута. Все пак Касталдо в 67-ата заби втория си гол в мача и отново изведе Авелино напред, но в добавеното време на мача Манкозу оформи крайното 3:3 и открадна ценни точки от актива на домакините.

Така Авелино се свлече до 10-ото място във временното класиране с актив от 56 точки, но все още има шанс да влезе в пърата осмица и да участва в плейофа за влизане в Серия "А", като е само на точка от 8-ия в момента Ланчано. Трапани пък е на 12-ото място с 54 точки в актива си.