Капитанът на Марек Юнион Ивкони с феноменален мач срещу Швеция

Феноменален мач изигра капитанът на Марек Юнион Ивкони Гьорги Гьоргиев за националния отбор на Македония. Плеймейкърът на трикратния вече български шампион бе с основен принос за своите при успеха 3:1 (31:29, 23:25, 25:19, 25:22) над Швеция в предквалификация за Европейско първенство. Двата отбора бяха без загуби в групата, домакин на която бе Струмица и в пряк двубой трябваше да решат победителя в групата.

Най-инфарктен пред около 2600 зрители бе първия гейм, който македонците спечелиха с 31:29 точки. Гьоргиев обаче показа невероятно самочувствие и хладнокръвие именно в края на мача. При 29:29 точки, 21-годишният разпределител спря дъха на зрителите с две поредни пускания, с които затвори гейма. Шведите успяха да изравнят побеждавайки в следващия гейм, но в 3-ия и 4-ия Македония наложи волята си и се класира за следващия етап. Гьоргиев бе изключително непредсказуем за съперниците и шесто оставяше своите на единична блокада, а на 4 пъти и без съпротива от другата страна на мрежата с нестандартните си отигравания. Той завърши с 5 точки (2 атаки, 2 блокади, 1 ас).

В следващата фаза на надпреварата Македония ще играе с гранда Полша, Латвия и Словения. Победителят се класира за шампионата на Стария континент, а вторият ще играе допълнителен бараж.

Гьоргиев със сигурност ще напусне дупничани и няма да бъде част от отбора за 3-ата атака на Шампионска лига. Към него интерес проявяват няколко водещи клуба от Европа, но се изчаква да бъде избрана най-добрата оферта и за двете страни.