Куинс Парк Рейнджърс на крачка от Премиър лийг

Куинс Парк Рейнджърс е на крачка от завръщане във Висшата лига на Англия, след като победи Уигън с 2:1 в реванша от баражите за влизане в елита.
Последната преграда пред хората на мениджъра Хари Реднап ще бъде отборът на Дарби Каунти, а решителният плейоф ще се изиграе на 24 май по традиция на стадион "Уембли" в английската столица.
Гостите шокираха "Лофтъс Роуд", след като откриха с гол в 9-ата минута чрез Джеймс Пърч.
Натискът на домакините даде резултат едва четвърт час преди края на мача, когато Чарли Остин се разписа от дузпа за 1:1. До края на редовното време двата отбора заиграха предпазливо. Още в седмата минута на първото продължение с гол на Остин КПР излезе напред и успя да опази резултата, а с което и шанса да се завърне в елита след едногодишно изгнание в Чемпиъншип.
Любопитното е, че ведомостта за заплати на КПР е по-голяма и от тази на финалиста в Шампионската лига Атлетико (Мадрид), но дори и парите не спасиха тима от Втора дивизия.