Отново разочарование за Пиронкова

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг на силния турнир на червени кортове в италианската столица Рим с награден фонд 2,12 милиона евро. 26-годишната Пиронкова взе убедително първия сет, но допусна обрат и загуби от квалификантката Петра Четковска (Чехия) с 6:1, 1:6, 4:6 за 107 минути. Това е поредно разочарование за първата ни ракета, която преди седмица напусна надпреварата в Мадрид още в откриващя кръг.

Заемащата 42-ата позиция в света пловдивчанка стартира отлично и взе първия сет, след като спечели пет поредни гейма. Тя продължи серията си с пробив на старта на втората част, но след това загуби следващите седем гейма, с което 69-ата в света Четковска изравни резултата. В решаващия трети сет Пиронкова успя да навакса ранния пробив пасив, но в петия гейм отново загуби подаването си и до края 29-годишната Четковска не допусна грешка при собствен сервис и удържа предимството си.

Пиронкова напуска надпреварата с 1 точка за световната ранлиста и с 5820 евро от наградния фонд. Това бе първи сблъсък между българката и чешката тенисистка. Във втория кръг Четковска ще се изправи срещу поставената под номер 7 в основната схема Анжелик Кербер (Германия).