Ривър на косъм от титлата в Аржентина

Ривър Плейт победи с 2:0 като гост Архентинос Хуниорс и поведе с две точки на върха в класирането кръг преди края на сезона. Това бе едва втори успех като гост за тима през сезона. Габриел Меркадо в 69-а минута и Теофило Гутиерес в 78-а се разписаха на Ривър Плейт, който има 34 точки от 18 мача. Естудиантес е на второ място с 32 точки, пред Химнасия-Ла Плата с 31 точки. Така Ривър Плейт е крачка от спечелване на титлата.

Тимът ще се опита да спечели първи трофей за последните седем години при домакинството си на Килмес на "Монументал" следващата неделя. Равенството също ще им бъде достатъчно, ако Естудиантес не успее да спечели срещу Тигре. За последно Ривър Плейт триумфира през 2008-а година, когато начело на отбора беше Диего Симеоне. Килмес победи с 2:0 Химнасия-Ла Плата и се спаси от изпадане. Бока Хуниорс се наложи с 3:1 над Ланус и заема четвърто място в класирането с 29 точки актив. Естудиантес победи шампиона Сан Лоренсо с 3:0 в последния мач в кариерата на Хуан Себастиан Верон. 39-годишният Верон, който ще прекрати кариерата си след последния кръг през уикенда, беше изпратен на крака от феновете на отбора.

Полузащитникът стартира своята кариера през 1993-а година именно в Естудиантес. Сан Лоренсо даде почивка на доста от титулярите си преди двубоя в сряда срещу бразилския Крузейро от реваншите на четвъртфиналите на турнира за Копа Либертадорес.

Бившият съотборник на Верон в националния отбор на Аржентина - Габриел Хайнце също изигра последния домакински мач в кариерата си при успеха на Нюелс Олд Бойс с 4:2 над Ол Бойс. Крилото Макси Родригес се завърна след дълго лечение на контузия и вкара четвъртия гол за домакините. Нападателят Мауро Сарате, който играе под наем от Лацио, се разписа на два пъти при успеха на Велес Сарсфийлд с 2:0 над гостуващия Колон (Санта Фе).