Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Манчестър Юнайтед официално няма да играе в Европа (видео)

Отборите на Саутхамптън и Манчестър Юнайтед направиха 1:1 в мач от последния 38-ия кръг на Премиър лийг. Рики Ламбърт (28) вкара спорен гол, а в 54-ата Хуан Мата изравни. "Червените дяволи" на Райън Гигс завършиха на седма позиция и няма да играят на международна сцена през предстоящия сезон. "Светците" приключиха на осмото място.

Домакините започнаха по-силно и бяха по-близо до попадение. В седмата минута Неманя Видич игра неориентирано с ръка в наказателното поле, но съдията прецени, че няма нарушение. В десетата Виктор Уаняма отклони с пета, но Давид де Хеа беше на място. В 25-ата Рики Ламбърт отправи фалцов изстрел от 20 метра, който беше уловен без затруднения.

В 28-ата "светиците" откриха резултата след много спорно положение. При борба за висока топка Ламбърт нацели Видич в носа и му пусна кръв. Секунди след като сърбинът легна на земята Ламбърт получи топката и отблизо разстреля Де Хеа с удар в близкия ъгъл. "Червените дяволи" с основание поискаха нарушение, показвайки кървавия нос на Видич, но реферът не промени решението си - гол за Саутхамптън. Изигралият последния си мач за манчестърци Видич ще запомне срещата с играта си с ръка, разкървавения нос и получения жълт картон.

Първата си опасност гостите от "Олд Трафорд" създадоха в 35-ата минута, когато топката профуча ниско покрай гредата след дагонален шут на Крис Смолинг. В 40-ата Адам Лалана показа техника в наказателното поле и центрира опасно в малкото наказателното поле, където сантиметри не стигнаха за засичане.

В 54-ата Хуан Мата вкара прекрасен гол от пряк свободен удар. Испанският халф завъртя топката от 19 метра и намери непокрития горен ъгъл, като вратарят не помръдна - 1:1. След изравнителния гол скуката се възцари на терена. Тя беше разсеяна за кратко в 66-ата минута, когато Дарън Флетчър получи прекрасен шанс с глава, но топката мина встрани от гредата. В 87-ата Дани Уелбек получи топка на чудесна позиция, но ударът му беше изключително неточен.

В крайна сметка двата тима си стиснаха ръцете при реми. Саутхамптън изпращат доста успешен сезон, докато тимът от "Олд Трафорд" регистрира най-слабото си представяне през последните години.

Снимки: Getty Images/Guliver