Канада с първа победа на световното първенство

Олимпийският шампион от Сочи'2014 Канада победи Словакия с 4:1 (0:0, 1:1, 3:0) и записа първа победа в група "А" на световното първенство по хокей на лед за мъже в Минск (Беларус).

Канадците изненадващо започнаха турнира с поражение от Франция с 2:3 след дузпи. Коди Ходжсън отбеляза решителното попадение за Канада 7:07 минути след началото на последната третина срещу Словакия. Карол Слобода даде аванс на Словакия с гол при числено превъзходство във втората част, но Джоел Уорд изравни. Ходжсън направи 2:1, а до края точни бяха Кевин Бикса и Уорд.

В друг мач от групата олимпийският вицешампион и световен номер 1 Швеция победи Дания с 3:0. В група "В" САЩ постигна втори успех, след като се наложи над финалиста от миналия шампионат Швейцария с 3:2 (0:0, 1:2, 2:0). Тайлър Джонсън отбеляза победния гол за САЩ 6:45 минути преди края.

Останалите попадения за американците бяха дело на Петер Мюлер и Крейг Смит. Денис Холенщейн и Дамиан Брюнер се разписаха за Швейцария. Първите четири отбора от всяка група се класират за четвъртфиналите на турнира.