Шампионът пак натупа Левски, Божинов с нови два гола в атрактивен сблъсък (видео+галерия)

Шампионът на България Лудогорец отново натупа Левски в мач от 39-ия кръг на “А” група, след като спечели с 3:2 на “Георги Аспарухов”. Тимът от Разград стори това, въпреки че Валери Божинов откри за “сините” в 27-ата минута. Себастиян Ернандес (29), Жуниор Кишада (49) и Даниел Абало (87) бяха точни за “орлите”, а Христо Златински си позволи лукса дори да изпусне дузпа в 40-ата минута. В последната секунда на продължението Божинов от дузпа оформи крайното 2:3.
През втората част в рамките на 180 секунди Стивън Петков и Даниел Димов удариха горната греда над Иван Чворович за моментното 2:2.

Така Лудогорец записа трета победа през този сезон срещу "сините" и общо шеста от осем мача в елита срещу столичани, три от тях в София. Именно "орлите" са черната котка на 26-кратните шампиони, тъй като са единствения действащ тим с положителен баланс в България срещу тях.
14-та рекордна загуба за Левски в първенството пък прекъсна серията от две поредни победи.

Левски - Лудогорец Валери Божинов и Цветан Генков водеха отново атаката на "сините", а Дъстли Мюлдер се завърна в центъра на защита в тандем с Орлин Старокин. Шампионите пък излязоха само с двама титуляри - Светослав Дяков и Христо Златински, тъй като Стойчо Стоев остави повечето си футболисти да почиват преди финала за Купата на България с Ботев (Пловдив).

В 4-ата минута Владимир Гаджев изведе Цветан Генков, който пое лошо топката и Иван Чворович изби.
Кишида в 20-ата минута пробва първия удар към Горан Блажевич, който спаси. Александър Александров в следващата атака бе на път да си вкара автогол, но Чворович спаси.
В 27-ата минута Валери Божинов даде аванс на домакините. Той се възползва от грешка в защитата на "орлите". Александър Барт направи опит да изчисти центриране на Генков, стана рикошет в Чворович, а нападателя от няколко метра откри.
Само 120 секунди по-късно Ернандес изравни. Халфът бе оставен непокрит в близост до Блажевич и възстанови равенството.
Генков пропусна да върне преднината в 31-ата минута. Той бе изведен, а Чворович се размина с топката, но за негова радост нападателя не се ориентира и топката бе изчистена от защитник на Лудогорец.
Пламен Крумов напусна контузен, а на негово място влезе Пламен Димов. Радослав Цонев с глава пък пропусна от няколко метра центриране на брат си Борислав Цонев. Удар на Кишада в 40-ата минута бе избит с ръка от Мики Орачев и Станислав Тодоров посочи бялата точка.
Зад топката отново подобно на първия мач в плейофите застана Христо Златински, който този път прати топката встрани от лявата греда на Блажевич и резултата остана 1:1 до почивката.
Втората част започна с гол за гостите. Кишада се възползва от грешка в синята отбрана и отблиза даде преднина на Лудогорец.
Божинов пропусна в 53-ата минута, а Владимир Гаджев можеше да бъде изгонен в 57-ата минута за неспортсменска проява към Златински.
Гостите на контраатака пропуснаха да вкарат и трети гол. В 70-ата минута резервата Стивън Петков с глава удари горната греда. Три минути по-късно Даниел Димов също разтресе горната греда със силен удар с левия крак от десет метра.
В 80-ата минута Блажевич със страхотно спасяване изби удар на Ернадес от фаул, а Стефан Велев се завърна на терена за първи път от септември 2013 година, когато се контузи тежко в коляното. Той получи травмата си в първата среща на "Герена" между двата тима есента.
В 87-ата минута Мишел Платини се възплозва от груба грешка на Орачев, след което подаде на Абало, който на празна врата вкара за 1:3.
Малко преди края на срещата Стивън Петков бе фаулиран в наказателното поле и Тодоров свири едва втора дузпа за три години в елита срещу Лудогорец и първа далеч от Разград. Гаджев отстъпи топката на Божинов, който вкара своя пети гол в "А" група за крайното 2:3.
Играчите на Стойчо Стоев продължават да нямат загуба от началото на плейофната фаза и се надяват да продължат с това феноменално представяне и в последния кръг срещу Черно море, когато ще получат заслужаната си трета поредна титла на България.
Левски с актив от 59 точки остана на пето място с пасив от 22 след Лудогорец преди последното гостуване на Литекс за този сезон.