Левандовски завърши като №1 (видео)

Борусия (Дортмунд) разгроми Херта (Берлин) с 4:0 като гост в среща от последния кръг на Бундеслигата и завършва на втора позиция. Новината от мача в столицата е свързана с Роберт Левандовски, който реализира две попадения, с които спечели приза за голмайстор на шампионата с 20 точни изстрела, изпреварвайки Марио Манджукич от Байерн (Мюнхен), който днес не успя да вкара и остана с 18 попадения.

Това беше и финалната среща на поляка с "жълто-черния" екип за първенство, тъй като от лятото той се присъединява към Байерн (Мюнхен). На Лева му остава още един двубой за Дортмунд и той е след седмица точно срещу баварците във финала за Купата на Германия. Мачът пак ще е в Берлин.

Левандовски е първият полски фурболист и третия от Борусия, който става голмайстор на сезона след Лотар Емерих (1966, 1967) и Марсио Аморозо (2002).

Днес Борусия не даде шанс на Херта и логично стигна до успеха. Играчите на Юрген Клоп нанесоха ударите си в края на първото и в края на второто полувреме, когато набързо забиваха по два гола. Левандовски откри в 41-ата минута от много спорно положение за засада при паса на Матс Хумелс. След три минути зимното попълнение Милош Йоич вкара втори гол.

Следващите две попадения дойдоха във финалните минути. Левандовски вкара малко изненадващо от фаул в 81-ата минута, а секунди по-късно пропусна сам срещу вратаря. Отбитата от Томас Крафт топка обаче стигна до Хенрих Мхитарян, който оформи крайното 4:0.

През втората част Хумелс напусна заради травма, като засега няма информация дали става дума за нещо сериозно.

Новакът Херта приключва кампанията на 11-о място, след като направи отличен есенен полусезон, но значително свали нивото през пролетта.