Боливар измъкна равенство при гостуването си на Ланус

Забележителен удар от далечно разстояние на Вилям Ферейра спечели равенство 1:1 на боливийския футболен клуб Боливар при гостуването му на аржентинския Ланус в първи четвъртфинален мач от южноамериканския турнир Копа Либертадорес.

Домакините поведоха в резултата на стадион "Нестор Диас" още в 8-ата минута и доминираха изцяло в срещата, но така и не успяха да увеличат преднината си от гола на Оскар Бенитес с още едно попадение. Вместо това капитанът на гостите Ферейра получи топката в първата минута на добавеното време и стреля от над 30 метра от вратата, а тя се оплете в мрежата зад Агустин Маркесин
за 1:1.

Реваншът е насрочен за 16 май от 1,30 часа българско време на стадион "Ернандо Силес" в боливийската столица Ла Пас.

Уругвайският Дефенсор Спортинг не срещна затруднения в първия си четвъртфинал срещу Атлетико Насионал, печелейки мача в Колумбия с 2:0. Попаденията отбелязаха Леонардо Паис и Андрес Николас Оливейра в последните 13 минути.

Южноамерикански турнир по футбол Копа Либертадорес, първи мачове от четвъртфиналите:

Ланус (Аржентина) - Боливар (Боливия) 1:1
Атлетико Насионал (Колумбия) - Дефенсор Спортинг (Уругвай) 0:2