Шумен провал за Реал Мадрид, Барса или Атлетико ще триумфира (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид на практика се лиши от всякакви шансове за титлата след равенство 1:1 като гост на Валядолид в отложена среща от 34-ия кръг на Примера, играна на "Хосе Сорийя". Умберто Осорио разочарова мадридистите с късен гол в 85-ата минута, като преди това Серхио Рамос беше отбелязал в 35-ата. Другата лоша новина за гостите от "Сантиаго Бернабеу" е травмата на Кристиано Роналдо, който напусна в осмата минута. Така Реал Мадрид каза "довиждане" на титлата, след като изостава с четири точки от Атлетико Мадрид и една от Барселона два кръга преди края. И "рохибланкос", и "блаугранас" държат съдбата в ръцете си, като последният мач между тях на "Камп Ноу" ще определи шампиона.

Провал за Реал Мадрид, Барса или Атлетико ще триумфира Икер Касийяс се завърна на вратата след 16-месечно отсъствие в първенството. Начо Фернандес беше избран за десен краен защитник. Вместо Гарет Бейл Карло Анчелоти се довери на Иско. Хави Гера поведе атаката на "бяло-виолетовите" при 4-2-3-1.

Провал за Реал Мадрид, Барса или Атлетико ще триумфира В петата минута Хави Гера се озова на стрелкова позиция след центриране отляво. Топката размина далечната греда след удар с глава. В осмата шокиращо за феновете на "лос меренгес" Кристиано Роналдо напусна терена и в игра се появи Алваро Мората. Португалецът седна на скамейката и догледа срещата при резервите.

Валядолид - Реал Мадрид В десетата минута Серхио Рамос прати топката над гредата след изстрел със задна ножица. Момчетата на Анчелоти владееха топката, но трудно създаваха опасности пред вратаря Хайме. В 18-ата Оскар Маркос беше оставен непокрит на метър пред дузпата, но шутът му беше отчайващо висок. В 25-ата Иско пробва мерника си от 24 метра и кълбото мина близко до гредата, излизайки в аут.

Валядолид - Реал Мадрид В 35-ата минута Рамос се нагърби с изпълнение на пряк свободен удар поради отсъствието на Роналдо и Бейл. Андалуският защитник отправи тежък удар над стената, който се оказа неспасяем за Хайме - 1:0 за "белите", играещи днес в оранжево. Рамос отиде до пейката и поздрави Роналдо. Това беше пети гол за защитника в рамките на само десет дни, който беше посветен на родения вчера първи негов син Серхио - младши. В 44-ата пак номер "4" беше най-близо до гола - скочи високо при корнер, но но топката профуча покрай гредата.

Провал за Реал Мадрид, Барса или Атлетико ще триумфира През второто полувреме тимът на Анчелоти заигра по-пестеливо и позволи на своя съперник да създаде няколко добри положения. В 63-ата Карлос Пеня беше оставен да нахлу в наказателното поле, но подаването му се оказа много неточно. В 66-ата Хави Гера беше много близо до изравняване. Бившият футболист на Барселона Хефрен Суарес центрира отдясно, а някъде около дузпата Хави Гера направи задна ножица и топката облиза дясната греда на Икер Касийяс.

Провал за Реал Мадрид, Барса или Атлетико ще триумфира Към края на двубоя Анчелоти реши да съхранява крехката преднина. Първо Иско напусна за сметка на Асиер Ияраменди. В 77-ата минута пък Карим Бензема беше сменен от Марсело Виейра. В 85-ата "бяло-виолетовите" нанесоха своя удар. След корнер Умберто Осорио се извиси и с глава отбеляза за кошмарното за мадридистите 1:1.

Провал за Реал Мадрид, Барса или Атлетико ще триумфира В 88-ата момчетата на Хуан Игнасио Мартинес имаха великолепна възможност за второ попадение, след като се озоваха трима на един на контраатака. Пепе някакси се справи. В добавеното време се стигна единствено до отчаяни центрирания, които бойките домакини отразиха с мъжество.

Провал за Реал Мадрид, Барса или Атлетико ще триумфира Истинско чудо ще е необходимо "лос бланкос" да станат шампиони на Испания. Нужно е Атлетико Мадрид да спечели най-много точка срещу Малага (домакинство) и Барселона (гостуване) и в същото време каталунците да не спечелят срещу Елче и "дюшекчиите". Погледите на "Бернабеу" изглежда ще бъдат насочени към финала в Шампионската лига в Лисабон. В същото време Валядолод успя да вземе ценна точка и гледа по-ведро в борбата за оцеляване.