Астън Вила оцеля с бой над "тигрите"

Без българския национал Александър Тонев в своя състав Астън Вила стигна до успех с 3:1 над Хъл Сити на своя "Вила Парк" и по този начин подсигури мястото си в английския елит и през следващия сезон. Възпитаниците на Пол Ламбърт се хвърлиха изключително здраво в двубоя, който трябваше да им донесе сигурността до края на шампионата и още преди почивката взеха комфортна преднина, която задържаха до края на срещата. В герой за бирмингамци се превърна Андреас Вайман, който заби два гола във вратата на Стийв Харпър.

Ашли Уестууд откри резултата след само минута игра, засичайки центриране на Габриел Агбонлахор. Само няколко минути по-късно обаче Агбонлахор трябваше да напусне терена контузен, а появилият се на негово място Джордън Боуъри изравни резултата, пращайки топката в собствената си мрежа за 1:1.

Тогава обаче дойде моментът на Андреас Вайман. В 41-ата минута той възстанови аванса на своя отбор с глава, а четири минути по-късно оформи и крайното 3:1 също след удар с глава.

До края на мача домакините удържаха своя аванс и взеха трите точки, които им позволиха да изпреварят Хъл Сити в класирането, излизайки на 14-о място с 38 точки, на шест пред последния изпадащ Норич. Хъл Сити има точка по-малко и трябва да вземе само още една до края на сезона, за да си гарантира мястото в елита и през следващия сезон. Грешка стъпка на изглеждащия обречен тим на Норич срещу Челси или Арсенал също ще подсигури оставането на "тигрите" в Премиър лийг.