Късен гол остави Волфсбург в битката за ШЛ, Щутгарг оцеля (видео)

Отборът на Волфсбург измъкна много важна победа с 2:1 в гостуването си на Щутгарт от 33-ия кръг в Бундеслигата и запази реален шанс да се пребори за участие в Шампионската лига през следващия сезон. "Вълците" стигнаха до успеха едва в добавеното време с гол на Ивица Олич. Преди това Кевин де Брюин откри резултата в 15-ата минта, а Кристиан Гентнер изравни в 62-ата минута. Загубата обаче не се оказа фатална за домакините, които въпреки нея се спасиха от изпадане благодарение на загубата на Хамбургер ШФ от Байерн.

Мачът започна отлично за гостите на "Мерцедес Бенц Арена" и още в 15-ата минута Де Брюин със страхотен шут извън наказателното поле заби кълбото под гредата за 0:1. Щутгарт обаче се хвърли в атака и в 62-ата минута Какау изведе Гентнер на скорост и той възстанови равенството. В добавеното време на мача обаче грешка в защитата на домакините позволи на Виейриня да подаде на Олич пред вратарското поле и с премерен удар той заби кълбото във мрежата и донесе ценния успех на своя тим - 1:2.

Така Волфсбург запазва 5-ото си място в таблицата с актив от 57 точки - с 1 по-малко от 4-ия Байер (Леверкузен) и все още таи надежда в последния кръг да измести "аспирините". Щутгарт пък остава на 15-ата позиция в класирането с 32 точки и 5 повече от Хамбургер, така че "швабите" със сигурност остават в елита.