Мачерата взе финал №3 с 3:0 срещу Перуджа и докосва титлата (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Кучине Лубе Банка Марке (Мачерата), който спечели редовния сезон в италианската СЕрия А1, направи решителна стъпка към титлата, след като във финал №3 победи у дома Сър Сейфти (Перуджа) с 3:0 (25:23, 25:23, 25:20) пред 4300 зрители в "Пала Балдинели" в Озимо.
Мачерата взе финал №3 с 3:0 срещу Перуджа и докосва титлата
Иван Зайцев изигра страхотен мач и заби 14 точки (3 блока, 48% в атака), а Бартош Курек добави 12 точки (1 ас, 1 блок, 53% ефективност в атака, 38% перфектно и 63% позитивно посрещане).
Най-резултатен в мача стана звездата на гостите Александър Атанасийевич, който заби 18 точки (2 блока, 42% ефективност в атака), но това не бе достатъчно дори за гейм в този двубой.
Така Мачерата поведе с 2-1 във серията, а четвъртият мач е в Перуджа в неделя, 4 май, от 20, 30 часа. Играе се до 3 победи от 5 мача.

Финал №3 в италианската Серия А1:

КУЧИНЕ ЛУБЕ БАНКА МАРКЕ (МАЧЕРАТА) - СЪР СЕЙФТИ (ПЕРУДЖА) 3:0 (25:23, 25:23, 25:20)
МАЧЕРАТА: Симоне Пароди 6, Иван Зайцев 14, Драган Станкович 6, Бартош Курек 12, Микеле Баранович 4, Марко Подрасчанин 6 - Юбер Ено-либеро (Стефано Патриарка, Натале Монополи 1)
Старши-треньор: Алберто Джулиани
ПЕРУДЖА: Симоне Бути 6, Неманя Петрич 11, Адриано Паолучи, Роко Бароне 2, Горан Вуйевич 3, Александър Атанасийевич 18 - Андреа Джови-либеро (Андреа Семенцато 2, Фабио Фанули-либеро)
Старши-треньор: Слободан Ковач.

ГАЛЕРИЯ от финал №3: МАЧЕРАТА - ПЕРУДЖА 3:0 - ТУК!!!