Берое изнесе нов урок по феърплей и завърза интригата в дъното

Отборът на Берое показа за пореден път, че играе единствено за честта си и не влиза в договорки, след като победи борещия се за оцеляване тим на Локомотив (София) с 1:0 в среща от 36-ия кръг на "А" група. Георги Андонов вкара от дузпа в 59-ата минута. Пет минути по-късно домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на Иво Иванов, но и това не попречи на момчетата на Петър Хубчев да спечелят поредната си победа в плейофите. В предишния кръг те надвиха и Славия в София.

През първата част играта бе доста накъсана, а двата тима залагаха предимно на далечни изстрели, които обаче не бяха заплаха за Иван Караджов и Божидар Митрев.

По-интересно на терена в Стара Загора стана след почивката. Домакините упражниха натиск и след две пропуснати възможности стигнаха до дузпа в 59-ата минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Елиаш да Силва. Андонов застана зад топката и хладнокръвно реализира.

Столичани опитаха да стигнат поне до равенство в оставащите до края на мача минути, но силите им не стигнаха дори за това. След тази загуба "червено-черните" вече имат 4 точки преднина пред Черноморец и остават в опасна близост до зоната на изпадащите.