Зеленият терор над ЦСКА продължи! Лудогорец докосва титлата след инфарктен мач в Разград (видео+галерия)

Зеленият терор над ЦСКА продължи! С гол на 18-годишния талант Йерун Луму, вкарал две минути преди края на редовното време, Лудогорец би ЦСКА в мач от 36-ия кръг на "А" група и направи огромна крачка към трета поредна титла на България.

С днешната победа домакините дръпнаха на 7 точки пред футболистите на Стойчо Младенов и на 8 точки пред Литекс четири кръга преди края на първенството.

Това бе четвърто поредно поражение за армейците от този съперник през настоящия сезон, а головата разлика от въпросните двубои е 7:0 в полза на орлите. Така ЦСКА продължава да е без победа над Лудогорец в елита, откакто разградчани спечелиха промоция за "А" група преди три години.

Срещата ще се запомни и с двата червени картона в края на двубоя. Първо Козмин Моци бе изгонен за грубо нарушение срещу Неманя Милисавлевич. Орлите обаче не се стъписаха и отбелязаха победния гол с човек по-малко. В заключителните секунди на срещата червения цвят за здрава балтия срещу Терзиев видя и Апостол Попов.

Лудогорец - ЦСКА В началните минути домакините упражниха натиск и играта се водше изцяло в половината на червените.

Армейците осъществиха първата си по-опасна атака в 19-та минута, когато Тони Силва стреля от 23-24 метра, но Стоянов изби. След половин час игра Марсилиньо стрела, но Мболи спаси, а десет минути по-късно опасен шут на Минев излезе в аут.

В 42-та минута Марселиньо опита да вкара след грешка на червената отбрана, но шутът му мина над напречната греда.

Лудогорец - ЦСКА Така двата отбора не успяха да създадат нито едно голово положение през първата част, която закономерно завърши 0:0.

След почивката Лудогорец вдигна темпото и футболистите на Стойчо Младенов още повече се прибраха в собствената си половина.

В 58-та минута орлите комбинираха добре на дясното крило. Ешпиньо изведе добре Марселиньо, който подаде към Безяк, но след добър шпагат Валентин Илиев успя да изчисти в корнер изстрела на словенеца.

Лудогорец - ЦСКА Пет минути по-късно дойде и най-чистото положение в мача до този момент. След грешка на Мболи топката се озова в Марселиньо, който стреля от 7-8 метра, но намиращият се малко пред голлинията Валентин Илиев успя да изчисти.

В 78-та минута Мисиджан направи много сериозен пропуск, когато Апостол Попов се размина с топката, но холандецът стреля твърде неточно от 7-8 метра.

Лудогорец - ЦСКА Пет минути по-късно след меле в наказателното поле на гостите намиращият се на метър пред голлинията Жуниор Кишада стреля от малък ъгъл, но Мболи спаси. В ответната атака резервата Милисавлевич се откъсна по дясното грило и бе грубо фаулиран от Моци, за което румънецът получи директен червен картон.

Численото предимство принуди гостите да се оголят, което им изигра лоша шега. В 89-та минута Кайсара центрира отдясно и резервата Луму с летящ плонж прониза Мболи. В тази ситуация на десния бек отсъстваше Апостол Попов, на когото се оказваше медицинска помощ.

Малко след попадението и червените останаха с 10 човека, тъй като Попов получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Терзиев.