Селта бутна Валядолид към Сегунда (видео)

Селта разгроми Валядолид с 4:1 у дома в мач от 35-ия кръг на Примера дивисион и прати гостите все по-близо до  втория ешелон на испанския футбол.
Футболистите на Селта нанесоха своя решителен удар в рамките на минута. Най-напред Нолито откри в 38-ата минута, а 60 секунди по-късно Шарлиз удвои. С гол от съблекалнята в началото на втората част на Нолито Селта вече водеше с 3:0. Автогол на Стефан Митрович три минути по-късно показа безсилието на гостите. Все пак те стигнаха до почетен гол чрез Алберто Манучо четвърт час преди края.
Селта събра 43 т. и дели 9-10-о място с Райо Валекано, докато Валядолид е предпоследен с 32 т.