Политехника на Иван Колев стигна до пети мач за 5-ото място в Полша

Българският волейболист Иван Колев и неговият АЗС Политехника (Варшава) стигнаха до пети мач в плейофа за 5-6-то място в полската Плюс лига срещу Индикпол АЗС (Олшчин).

Първо, воденият от треньора Якуб Беднарук тим направи пълен обрат у дома от 0:2 до крайното 3:2 (23:25, 22:25, 25:22, 25:19, 15:11) в третата среща между двата тима, играна в събота вечерта. 26-годишният български посрещач започна като титуляр, но бе сменен в средата на втория гейм от Павел Качоровски. Колев завърши с 6 точки (46% ефективност в атака, 23% позитивно и 15% перфектно посрещане). Над всички за Политехника пък бе Марчин Новак с 21 точки (8 блока!!!, 1 ас и 67% ефективност в атака) за успеха. За гостите от Олшчин най-резултатен бе Гжегож Шимански със страхотните 27 точки (1 ас и 54% ефективност в атака), но и това не помогна за победата.

Снощи пък, волейболистите на Политехника отстъпиха с 1:3 (21:25, 25:20, 23:25, 18:25) в четвъртия мач. В този двубой българинът влезе като резерва в началото на втория гейм и се отчете със 7 точки (1 блок, 55% ефективност в атака, 53% позитивно и 40% перфектно посрещане). Най-резултатни за Политехника отново бяха Марчин Новак с (2 блока, 3 аса и 54% ефективност в атака) и румънецът Адриан Гонтариу (1 блок и 42% ефективност в атака) съответно с 12 и 11 точки. За Олшчин Гжегож Шимански заби 18 точки (3 аса и 47% ефективност в атака) за победата.

По този начин резултатът в плейофната серия, която се играе до 3 успеха от 5 мача, е 2-2 победи. Петата решителна среща между двата отбора е в сряда (30 април) от 19,00 часа българско време в Олшчин.