Анжи пропусна и последния си шанс (видео)

Анжи пропусна и последния си шанс да остане в Премиер лигата на Русия. Отборът от Махачкала завърши 1:1 като гост на Ростов и остана на последното 16-о място в класирането, като изоставаха на цели 8 точки от 14-ата позиция, която се заема от Том (Томск). На теория тимът на Гаджи Гаджиев още не е изпаднал, но това най-вероятно ще стане факт още следващата седмица.

Срещата беше от огромна важност за Анжи, но не и за Ростов. Домакините са в средата на таблицата и мислят за предстоящия финал за Купата на Русия, в който ще срещнат Краснодар. Въпреки това, старши треньорът на Ростов Миодраг Божович заложи на титулярния си състав и футболистите му играха за честта си, като не позволиха на Анжи да стигне до така важната победа.

Ростов беше по-добрият отбор до почивката, а гостите нито веднъж не застрашиха вратата на Стипе Плетикоса, ако не броим един удар от фаул на Махач Гаджиев, който рикошира в играч на домакините и мина близо до гредата. В 22-ата минута Артьом Дзюба откри резултата от дузпа, отсъдена за нарушение на Гаджиев срещу Арсений Логашов. Това беше гол номер 16 за преотстъпения от Спартак (Москва) нападател и той се изравни с Хълк и Сейду Думбия на върха в листата на стрелците.

В 60-ата минута домакините останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Александър Гацкан. С човек повече Анжи успя да изравни десетина минути преди края благодарение на резервата Динияр Билялетдинов. Малко по-късно в игра за Ростов влезе бившият футболист на Ливърпул Флоран-Синама Понгол. Той се задържа на терена само 3 минути, преди да бъде изгонен за грубо нарушение срещу Гиа Григалава. Макар и с 9 човека, Ростов не позволи пълен обрат и съперниците си поделиха по една точка.