Уникална драма в сръбското дерби: Звезда изпусна две дузпи, Партизан ликува с гол в последната минута (видео)

Партизан надви с 2:1 Цървена звезда в 146-ото издание на голямото сръбско дерби. Двата отбора направиха запомнящ се спектакъл в Белград, а "гробарите" се добраха до победата с гол в последната минута на резервата Никола Коич.

През първото полувреме Звезда пропусна две дузпи, но и равенството на 99% гарантираше титлата на тима, воден от Славиша Стоянович. Вместо това, в последните секунди Коич се ориентира най-добре след центриране на Вулишевич и донесе огромна радост на "черно-белите" фенове.

Въпрeки загубата, Цървена звезда остава фаворит за титлата. Четири кръга преди края на сезона отборът има аванс от 3 точки пред вечния си съперник и актуален шампион. С отбелязания гол като гост обаче "звездашите" ще имат предимство, ако двата тима завършат с равен брой точки.

Звезда имаше уникалния шанс да си осигури титлата на стадиона на "гробарите". Още до почивката обаче Милош Нинкович и Никола Мияйлович се провалиха от бялата точка. Ударите и на двамата бяха спасени от вратаря Милан Лукач. Партизан пък реализира едно от няколко си положения и поведе с попадение на черногорския национал Никола Дринчич.

Звезда изравни в 56-ата минута с гол на Драган Мърджа. Този резултат напълно устройваше "червено-белите", но те бяха наказани за пропуските си в сами край на мача, когато резервата Коич донесе победата на Партизан и завърза интригата около първото място.

ПАРТИЗАН - ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА 2:1 (1:0)
1:0 Дринчич (27)
1:1 Мърджа (56)
2:1 Коич (90)

ПАРТИЗАН: Лукач, Вуличевич, Трайкович, Волков, Дринчич, Брашанац, Нинкович (66 - Малбашич), Живкович (64 - Лука), Лазович (70 - Коич), Шкулетич
Старши треньор: Марко Николич
ЦЪРВЕНА ЗВЕЗДА: Байкович, Печник, Келар, Миялович, Гогич, Ковчевич, Миляш, Ниникович (88 - Касалица), Лазович (67 - Петкович), Мърджа
Старши треньор: Славиша Стоянович

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Лукач, Брашанац, Лазович; Станкович, Келар, Миялович, Миляш