Берое изнесе лекция на Славия за четвърти пореден път и остави интригата жива (видео+галерия)

Отборът на Берое победи с 1:0 Славия насред София в първи мач от 35-ия кръг на "А" група. Това е четвърти пореден успех на старозагорци срещу днешния им съперник през този шампионат. По този начин те оставиха жива интригата в дъното на класирането. "Белите" останаха с 46 точки, а Черноморец е с 38, но и с мач по-малко. Момчетата на Петър Хубчев пък са убедителен лидер във втората половина на класирането с 55 точки.

Столичани започнаха по-активно и успяха да наложат териториално превъзходство. В 10-ата минута Янко Сандански пробва късмета си с удар извън наказателното поле, но рикошет прати топката в ъглов удар. Натискът на домакините продължи и в 26-ата минута след нов корнер Фернандо да Силва стреля опасно с глава, но покрай вратата.

Славия отново не успя да победи Берое

Постепенно гостите изравниха играта и на свой ред започнаха да застрашават Георги Петков. В 34-ата минута те стигнаха до гол, който обаче не бе зачетен. Негов автор стана Георги Костадинов, който си поведе топката с ръка и това не убегна на съдиите. Минута по-рано пък футболистите на Берое претендираха за дузпа за нарушение на Александър Дюлгеров срещу Жуниор Мпиа, но реферът Александър Костадинов отсъди ъглов удар.

В 43-ата минута Игор Джоман пусна отличен пас към Мпиа, който хладнокръвно би покрай Петков и изведе старозагорци напред.

Футболистите в зелено започнаха по-добре и през втората част. Отлична контраатака в 47-ата минута им даде числено предимство в полето на Славия, но Салим Керкар и Джоман се засуетиха и опасността бе предотвратена. Малко по-късно Мпиа имаше претенции за още една дузпа срещу него след задържане за фланелката, но сигнал отново нямаше. Капитанът Георги Андонов също опита да отбележи с мощен изстрел, но Петков спаси.

"Белите" успяха да отговорят чак в 64-ата минута, когато удар на резервата Радослав Василев бе избит от Иво Иванов пред самата голлиния.

Пет минути по-късно старозагорци организираха нова опасна атака, при която Самир Аесс се оказа очи в очи с Петков, но не успя да го преодолее. В 74-ата минута играчите на Берое поискаха дузпа за трети път, като в този случай играта с ръка на Василев в наказателното поле бе очевидна, но реферът си замълча отново. 180 секунди след това Керкар отправи атрактивен удар, но опитният вратар на столичани спаси.

снимки: Марин Маринов/Sportal.bg