Вашингтон отново удари Чикаго и поведе с 2-0

Отборът на Вашингтон Уизърдс отново удари Чикаго Булс като гост в "Юнайтед Сентър", побеждавайки със 101:99 и по този начин поведе с 2-0 в плейофната серия между двата тима. Редовните 48 минути завършиха при резултат 91:91, а в продължението възпитаниците на треньора Ранди Уитман бяха по-добри и след силни изяви на Нене и Брадли Бийл си гарантираха успеха.

В заключителната част на двубоя гостите наваксаха пасив от 10 точки и в крайна сметка си тръгнаха като победители от "Ветровития град".

Така Джон Уол и компания започнаха по отличен начин участието си в елиминациите след шестгодишно прекъсване. За последно отборът от столицата игра в плейофите през 2008 година, когато бе елиминиран с 2-4 от Кливлънд на ЛеБрон Джеймс в първия кръг.

Брадли Бийл бе най-резултатен с 25 точки, докато Нене добави 17, реализирайки 6 в допълнителния период. Джон Уол остана с 16 точки, 7 асистенции и 3 отнети топки.

За домакините Ди Джей Огъстин се включи силно от пейката с 25 точки и 7 асистенции, а същото направи и Таж Гибсън, който записа "дабъл-дабъл" от 22 точки и 10 борби.

Най-добрият защитник в НБА този сезон - Джоаким Ноа се представи добре, но не успя да помогне за победа на своя отбор. Французинът приключи с 20 точки, 12 борби, 3 асистенции и 2 блокирани изстрела.

"Биковете" имаха преимущество в борбата под коша - 49 срещу 42 за съперника си, но играчите на Том Тибодо успяха в по-малко от 30% в опитите си от стрелбата от дистанция.

Преди началото на срещата Дикембе Мутомбо връчи на Ноа наградата за "Защитник на годината".

Любопитен факт е, че за последно двата тима са срещали в плейофите именно в първия кръг. През 2005 година Уизърдс елиминират Булс с 4-2 победи.