Безличен Лукойл загуби и в Самоков

Тимът на Рилски спортист (Самоков) нанесе втора поредна загуба на Лукойл Академик в TESY Национална Баскетболна Лига. У дома в “Арена Самоков” бронзовите медалисти от турнира за Купата на България заслужено триумфираха, след като надиграха безличните “студенти” с 81:67, за да завършат редовния сезон с победа.

Така самоковци постигнаха своята дванадесета победа от началото на сезона, а с баланс от също толкова загуби са шести в крайното класиране. Лукойл от своя страна приключва като лидер, но с баланс от 21-3, включително две поредни поражения за край на редовния сезон.

Рилски спортист взе инициативата от самото начало и бе напред в резултата през цялата първа четвърт. Самоковци постепенно се откъснаха напред, за да поведат с 15:9 след 5 изиграни минути, а в последствие съумяха да запазят водачеството за 27:23 след 10 минути игра.

Шампионите се разиграха в началото на втората четвърт и след серия от 6-1 обърнаха резултата в своя полза – 28:29. Рилецо отвърна със своя серия от 6-0 и отново поведе, този път с 34:29 и запази лидерската позиция до почивката. “Студентите” все пак успяха да се доближат само на точка, след като по-малко от минута преди края домакините бяха санкционирани с техническо наруешение и двата тима се оттеглиха на почивка при 43:42.

Третата част бе белязана от редица смени във водачеството, но все пак домакините бяха отборът, който бе напред в резултата след 30 изиграни минути – 54:53.

В заключителните десет минути момчетата на Росен Барчовски успяха да натрупат солиден аванс, който достигна девет точки – 67:58 пет минути преди сирената, водени от отличните Шон Барнет и Евън Равънел. Барнет даде двуцифрена преднина на своя тим за първи път в мача – 71:60, а след това Рилецо нямаше проблем да задържи разликата, за да триумфира с 81:67.

Шон Барнет и Евън Равънел завършиха с двуцифрени покзатели при точките и борбите. Барнет се отчете с 24 точки и 12 борби, докато Равънел приключи с 22 точки и 11 отскочили топки. Капитанът Йордан Бозов реализира 11 точки плюс 5 борби и 5 асистенции.

За гостите от Правец Антъни Уийдън вкара 16 точки, а Юре Лалич – 12.