Още един удар по "сините"

Намиращият се в тотален шок отбор на Левски няма да може да разчита на най-добрия си бранител тази пролет Аймен Белаид в мачовете с Ботев (Пловдив) и Локомотив (Пловдив). Игралият под нивото си и носещ основна вина за втория гол на ЦСКА в 86-ата минута, отбелязан от Иван Стоянов, при поражението с 1:3 вчера защитник, получи девети жълт картон.

Така Белаид ще бъде наказан за два мача, като ще с завърне за срещата с Черно море във Варна. Интересен факт е, че Белаид пристигна тази зима от "Лаута", като пропусна сериозна част от подготовката в Кипър поради травма. После поради наказание от периода му при "смърфовете" остана извън терена срещу Славия при старта на пролетния дял.

ЦСКА за пореден път победи Левски - част II При загубата от Лудогорец с 0:2 получи червен картон, който го извади от поражението с 1:2 срещу Литекс на "Георги Аспарухов" преди дербито.

25-годишният бранител трябваше да пропусне сблъсъците с Литекс и ЦСКА след получаването на първия жълт картон в Разград в 75-ата минута, но след това получи втори и съответно червен картон, което го извади от игра само за един мач.
ЦСКА за пореден път победи Левски - част I Белаид има общо 10 мача за Левски – осем в "А" група и два за Купата на България, като в шест от тях "сините" загубиха. Три пъти от "армейците", по един път от Локомотив (София) и Лудогорец в "А" група, както и веднъж от Ботев (Пловдив) при отпадането за купата.