Мемфис изравни серията срещу Оклахома

Мемфис победи Оклахома Сити със 111:105 (след продължение) и изравни резултата в плейофната серия на 1:1 победи. Зак Рандолф вкара 25 точки за победителите, а Кевин Дюрант се отличи за Оклахома с 36 точки и 11 борби. Мемфис водеше с 9 точки в четвъртата част, но Оклахома успя да доведе мача до продължение. Там Зак Рандолф вкара решителен кош 26 секунди преди сирената, а Мемфис завърши мача със серия от 6 безответни точки.

Лос Анджелис Клипърс изравни серията срещу Голдън Стейт на 1:1 след разгромна победа във втория мач със 138:98. Блейк Грифин вкара рекордните си в кариерата 35 точки, а Крис Пол добави 12 точки и 10 асистенции за Клипърс. Стивън Къри реализира 20 от общо 24-те си точки в третата част за тима на Голдън Стейт.

Първенство на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада, срещи от първия кръг на плейофите:

Оклахома Сити - Мемфис 105:111 (след продължение)
* Резултатът в серията е равен - 1:1

ЛА Клипърс - Голдън Стейт 138:98