Ради Кирилов е играч на 29 кръг в Efbet лига

Манчестър Сити запази шансовете на титлата (видео)

Манчестър Сити победи с 3:1 на Уест Бромич в последния мач от 35-ия кръг на Премиър лийг и запази живи шансовете си да спечели титлата в Премиър лийг. "Гражданите" нямат право на грешка до края на сезона, тъй като изостават от окупиралия върха Ливърпул с 6 т., а изоставането от втория Челси вече е 1 т.
Уест Бромич пък ще има тежката задача да се спаси от изпадане. Тимът върви 16-и, само на 3 точки от опасната зона.

Мачът започна вихрено за "гражданите", които наказаха разсеяната отбрана на гостите още във втората минута, когато с глава се разписа Пабло Сабалета след разбъркване в наказателното поле. Грешките в отбраната на Уест Бромич продължиха. В 10-ата минута Серхио Агуеро удвои резултата с мощен удар от границата на наказателното поле.

В 15-ата минута Греъм Дорънс върна интригата, след като завърши една перфектна контраатака за гостуващия тим, започнала след грешка на Пабло Сабалета.
Надеждите на Уест Бромич обаче бяха попарени десет минути преди края на полувремето, когато Мартин Демикелис отбеляза за 3:1. Аржентинецът беше оставен непокрит в наказателното поле при изпълнение на ъглов удар и за него не беше трудно да опъне мрежата на Уест Бромич.

Първото полувреме завърши с опасност пред вратата на Сити, след като футболистите на Уест Бромич получиха право да изпълнят фаул, но ударът не застраши Джо Харт.

Инициативата остана у футболистите на Сити и през втората част. Играчите на мениджъра Мануел Пелегрини комбинираха продължително и внимаваха да не допуснат грешка, която да бъде наказана от "дроздовете" и да върне интригата в мача.

В 68-ата минута испанският национал на Сити Давид Силва беше изнесен с носилка от терена, след като получи контузия при единоборство.

Опитите на играчите на Манчестър Сити да стигнат до четвърти гол обаче така и не материализираха, въпреки опитите на нападателите да отбележат. В края на мача гостите дори останаха с човек по-малко, тъй като Лиъм Риджуел получи контузия и беше принуден да напусне терена.