Благой Найденов донесе втори медал за България

Благой Найденов спечели втория медал за България от световното първенство по бокс за младежи (17-18 г.), което се провежда в зала „Арена Армеец” в София.

Той си осигури най-малкото броз в категория до 81 кг с победата си по точки на ¼-финала над състезателя от Узбекистан Обиджон Тохиров. Европейският ни шампион от София 2012 определено бе по-добрият боксьор на ринга и премерените му ударите намираха по-често брадата на съперника. За превъзходството на българина показателно е и единодушното решение на съдиите – 3:0 (30:27, 30:27, 29:28).

Така младият софиянец си гарантира поне бронзов медал и квота за младежката олимпиада в Нанджинг, но категорично заяви, че е дошъл за титлата.

„Това, че стигнах до медалите, ме радва и ще ме успокои, но аз съм дошъл да стана шампион и ви обещавам, че ще гоня тази цел до края”, заяви Благой след срещата си.

Негов съперник на полуфинала ще бъде амренецът Нарек Манасян, който победи по точки Рафал Стажевски от Полша.

„Видях го като излизах за моя мач. Събран боксьор, бияч е, но аз такива ги обичам”, коментира Найденов.

С неговата победа България приключи днешния ден с 50-процентова успеваемост. Благой и Душко Благовестов със сигурност ще си тръгнат с медали и с квоти от първенството, а за Даниел Асенов и Николай Чавдаров утре борбата за визи продължава.