ЦСКА пак разби Левски и направи 100-годишнината на "сините" кошмарна (видео+галерия)

Тимът на ЦСКА победи по навик вечния съперник Левски в последното шесто дерби през този сезон между двата тима. Играчите на Стойчо Младенов нокаутираха за трети пореден път в рамките на по-малко от 40 дни “сините”, като този път с резултат 3:1 след два късни гола.

Успехът е четвърти поред в “А” група в тази кампания от също толкова срещи за "армейците", което е рекорд в историята на клуба. Драма и днес не липсваше, тъй като след гол на Омар Косоко в 58-ата минута изненадващо Радослав Цонев изравни в 82-ата минута и даде надежда на “сините”. Поредните груби грешка в защита обаче доведоха до нови два гола на Иван Стоянов (86) и Иван Маркович (94) направиха 100-годишнината на левскарите КОШМАРНА. Рекордната 12-а загуба в "А" група пък изхвърли окончателно Левски от Лига Европа и така от 1990 година насам за първи път няма да участва в евротурнирите през лятото.

Феновете на Левски по време на дербито След напълно заслужената си победа ЦСКА пък вече има актив от 64 точки и е само на една от втория Литекс, който гостува на "Българска армия" след две седмици.

Сектор “Б” започна срещата с отлична хореография, напомняща 100-годишнината на клуба с огромен 75-метров транспарант: ”История вековна, водена от идеала, чест и слава ни е завещала” и знаме 40 на 30 метра с първия тим, първите емблеми, Апостола, кръстникът на “сините” Боркиша, както и първия печат на клуба и първия председател Владимир Григоров с хубав фон.

Феновете на ЦСКА по време на дербито Сектор “Г” пък отговори мощно в аржентински стил с хиляди балони и ленти изцяло в “червено-бяло” и димки.

Поради силният вятър срещата бе прекъсната за две минути в петата минута, тъй като десетки от тези балони напълниха зеления терен. Наложи се дори част от играчите да ги пукат.

Левски - ЦСКА 1:3 Първият точен удар бе в 27-ата минута на Милисавлевич, но Блажевич на два пъти спаси.

По-добрата игра на "червените" продължи, а Косоко с глава в 31-ата минута имаше отлична възможност. Блажевич обаче бе на точното място. Няколко минути след това в 34-ата Пламен Крумов с хубав удар от над 22 метра удари дясната греда на Мболи.
До края на първата част голови положения липсваха. На почивката Сектор "Б" направи нова голяма хореография по случай 15-годишнината на своята основна групировка "София-Запад". “15 години вярност и страст омерта – това е законът за нас”, гласеше транспаранта, а над него знаме с размери 30 на 20 метра с емблемата на София – Запад и годината на тяхното създаване 1999 г.  от едната страна и 2014 г. от другата.
В 52-ата минута Цветан Генков замени Валери Божинов, а Милиславлевич бе заменен от Иван Маркович.
111 ЦСКА за пореден път победи Левски - част I
Последва грешка на Нунеш, който изпусна Силва, а след това последва съприкосновение в наказателното поле. "Червените" искаха дузпа, но такава не бе отсъдена. След грешка на Чмовш, който не успя да изчисти топката, Чочев намери Косоко, който в 58-ата минута даде преднина на ЦСКА със своя четвърти гол.
Владислав Мисяк замени Бастос в същото време. В 69-ата минута Силва излезе сам срещу стража на "сините", който изби в ъглов удар и остави надежда на своите. Бъдещите голмайсторите в мача Радослав Цонев и Иван Стоянов се появиха на местата на Крумов и Косоко. Левски отново нямаше идея как да стигне до гол, докато в 82-ата минута Генков върна топката от границата на наказателното поле към Цонев, който с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл на ЦСКА и записа дебютно попадение в "А" група. Това бе първи гол за Левски в дербито през този сезон след пет неуспешни опита преди това.
Голът вдъхна ентусиазъм и надежда за обрат, но в 86-ата след нова грешка в защитата на "сините" ЦСКА отново поведе. Този път Белаид подари топката на Иван Стоянов, който отблизо с левия крак взриви Сектор "Г".
Това вкара напрежение в Сектор "А", където фенове нахлуха в ложата и искаха да линчуват Стойне Манолов, който ги дразнел. Той бе изведен от Константин Баждеков и до сериозни инциденти не се стигна. Такива нямаше и при опита на ултрасите на "сините" да влязат в бой с полицията от към Сектор "А" в същия момент.
На терена обаче грешките в безидейния тим на Левски продължаваха. При поредната такава в 94-ата минута на Даниел Димов записалия последни минути в дербито в своята кариера Мартин Петров проби отляво подаде на Маркович, който прати в екстаз "червената" част на България с неговия първи гол.
След мача за трети пореден път тази пролет Северната трибуна се радваше с играчите, а южната обиждаше и казваше на играчите да напускат клуба.
Третата поредна загуба в първенството за Левски остави тима на пето място с 53 точки преди гостуването на Ботев (Пловдив). "Червените" излизат срещу бъдещия спортен директор на "сините" Георги Иванов-Гонзо и неговия Черно море на "Армията" в следващия кръг.