Първият изпаднал във Франция е ясен

Отборът на Аячо изпадна официално от Лига 1. Днес корсиканците загубиха с 1:2 дербито на Острова от Бастия и вече и на теория няма как да излязат над чертата. Тимът през целия сезон бе сред изпадащите и логично догодина ще играе във втория ешелон на френския футбол.

Днес Аячо бе победен в последната минута на двубоя с гол на ветерана Себастиен Скилачи. Преди това Абубакар Камара бе открил за Аячо още в началото на срещата, но преди почивката Флориан Распентино бе изравнил за Бастия. Минута преди края на мача при едно разбъркване Скилачи прати топката в мрежата за победата на домакините.

Така Аячо остава с 20 точки четири кръга преди края на шампионата, а първият спасяващ се - Гинган е с 35. Бастия пък вече може да се поздрави с оставането си в елита и през следващия сезон, заемайки комфортната десета позиция с 44 точки.