Искан от ЦСКА вгорчи домакинския дебют на Черчесов (видео)

Преди седмица новият старши треньор на Динамо (Москва) Станислав Черчесов стартира кариерата си в клуба с разгромна победа с 5:0 над Волга, но днес допусна загуба в домакинския си дебют. Динамовци отстъпиха с 1:2 на Краснодар и на практика се простиха с амбициите си да се класират за Шампионската лига. "Биковете" пък продължават да тормозят московските грандове, след като само преди няколко дни елиминираха ЦСКА (Москва) по пътя към финала в турнира за Купата на Русия.

В герой за Краснодар се превърна халфът Рикардо Лаборде. Колумбиецът, който преди две години беше основна трансферна цел на родния ЦСКА, влезе като резерва и вкара победния гол в 80-ата минута. малко преди края на мача обаче той беше изгонен за грубо нарушение срещу Юрий Жирков. Динамо пък игра с човек по-малко цяло второ полувреме заради червен картон на десния бек Алексей Козлов.

Мачът започна добре за домакините, които поведоха в 27-ата минута с попадение на Александър Кокорин. Нападателят на руския национален отбор получи перфектен пас от Алан Касаев и без да се бави насочи топката в горния десен ъгъл на вратата. Динамо имаше още няколко добри положения, но не успя да удвои преднината си до почивката.

В началото на втората част Козлов фаулира грубо бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо в центъра на терена и съдията Владислав Безбородов не се поколеба да му вдигне директен червен картон. Това позволи на гостите да изравнят играта, а и резултата. В 73-ата минута Роман Широков се оказа на точното място и с глава от няколко метра не остави шансове на Владимир Габулов.

Динамо се хвърли да търси победата, но футболистите на Краснодар се възползваха от численото си предимство и стигнаха до пълен обрат. Пас на Маурисио Перейра намери непокрития Лаборде и той с много прецизен удар за втори път матира Габулов. Този гол изнерви обстановката на терена. Авторът на победния гол Лаборде влезе остро в краката на Жирков и също беше изгонен, но съотборниците му устискаха победата.

В класирането Краснодар е е на 6-о място с 43 точки, а в следващия кръг приема Локомотив (Москва). Динамо заема четвърта позиция с 46 точки и след седмица ще има трудно гостуване на Терек.