Арсенал усмири "тигрите" и гледа към ШЛ (видео)

Отборът на Арсенал направи важна крачка към класиране в Шампионската лига, след като постигна класически успех с 3:0 като гост на Хъл Сити. Възпитаниците на Арсен Венгер устояха на първоначалния натиск на домакините и с попадения на Аарън Рамзи в 32-ата минута и два гола на Лукас Подолски в края на първата и началото на втората част подпечатаха трите точки в актива си. Победата утвърди "артилеристите" на четвъртата позиция със 70 точки, една по-малко от третия Манчестър Сити и три пред Евертън. Успехът е трети пореден за лондончани след този над Уигън в полуфиналите на турнира "ФА Къп" и над Уест Хам в шампионата.

И трите гола за отбора на Арсен Венгер бяха особено красиви и дойдоха след много добри комбинации пред наказателното поле на Хъл. Аарън Рамзи откри резултата след много добър извеждащ пас на Сантиаго Касорла в наказателното поле, извел го очи в очи със Стийв Харпър, за да го преодолее с диагонален удар. Точно преди да изтече редовното време на първата част Лукас Подолски удвои също с диагонален удар след многоходова комбинация на гостите.

Крайното 0:3 оформи отново Принц Полди в 54-ата минута с добавка на празна врата, след като Аарън Рамзи бе затруднил максимално Стийв Харпър. До края на мача гостите можеха да отбележат и още голове, но Оливие Жиру стреля в горната греда след грешка на Харпър, а удари на Месут Йозил и Алекс Окслейд-Чембърлейн преминаха встрани от вратата.

По този начин Арсенал записа дубъл в Премиър лийг срещу съперника, който ще срещне на финала на турнира за Купата на Англия. Там обаче възпитаниците на Стийв Брус ще се опитат да вземат сладък реванш от "артилеристите".