Гениалност на Бербатов донесе победа на Монако в дербито (видео + галерия)

Димитър Бербатов доказа за пореден път страхотния си талант. Българинът донесе успеха на своя Монако с 1:0 в дербито на Лазурния бряг срещу Ница от 34-ия кръг на Лига 1. Нападателят отбеляза единственото попадение в петата минута, когато пое топката на ръба на засадата и с майсторски прехвърлящ удар не даде шанс на вратаря на съперника Давид Оспина.
Гениалност на Бербатов донесе победа на Монако в дербито
Седем минути по-късно Митко пропусна да вкара за 2:0, след като Валер Жермен удари греда, а при добавката защитник на гостите отрази с тяло влизащия в мрежата шут на Бербо. В следващите минути до почивката гостите взеха инициативата, но така и не успяха да застрашат вратата на Даниел Субашич.

През втората част Ница продължи с натиска си и на няколко пъти бе близо до изравняване, но липсата на класа пред гола провали "орлетата". В средата на полувремето Дарио Цвитанич се оказа на стрелкова позиция, но ударът му бе майсторски избит от вратаря. При последвалия корнер дойде най-чистото положение за гостите. Матийо Бодмер насочи топката с глава, Субашич успя да в отбие, но тя тръгна към ъгъла на вратата му. Там бе застанал Мунир Обади, който я изби от голлинията, но останаха съмнения, дали тя беше минала зад чертата, а също така дали играчът на домакините не игра с ръка. В крайна сметка реферът не отсъди нищо и вратата на Монако остана суха. Бербатов остана на терена до 84-ата минута, когато бе заменен от Еманюел Ривиер.

Куроизен факт в състава на Ница в края на мача бе, че в последните минути на срещата и двамата синове на наставника Клод Пюел бяха на терена. По-големият Грегоар бе титуляр, докато 16-годишният Полен се появи на мястото на Валентен Ейсерик в 88-ата минута.
Така попадението на Митко се оказа решително и монегаските вървят уверено към втората позиция в крайното класиране, което ще им донесе място в групите на Шампионската лига. Монако е със 72 точки, а третият Лил е с 63, но и мач по-малко. Лидерът Пари Сен Жермен е със 79, но също мач в аванс. Ница пък остава с 39 точки на 14-о място и все още не може да бъде напълно спокоен за мястото си в елита.
Бербатов пък вече има 6 гола на сметката си за отбора. Три в Лига 1 и още толкова за Купата на Франция, откъдето тимът отпадна през седмицата след загуба с 1:3 от Гинган.