ПСЖ сломи Лион и спечели Купата на лигата (видео)

Отборът на Пари Сен Жермен спечели Купата на лигата във Франция, след като на финала тази вечер надигра Лион с 2:1 на "Стад дьо Франс". Така парижани си отмъстиха за загубата от този съперник в първенството само преди седмица. Героят в мача тази вечер бе Единсон Кавани, който реализира и двата гола за ПСЖ в 4-ата и 32-ата минута от дузпа. Почетното попадение за Лион пък се бе дело на Александре Лаказет в 56-ата минута.

Пари Сен Жермен стартира мача ударно и още в 4-ата минута след хубава комбинация Максуел нахлу в наказателното поле от ляво, елиминира вратаря и изведе Кавани, който от близо засече топката във вратата. След това парижани продължиха да доминират и техен гол бе отменен заради засада. В 32-ата минута обаче те си спечелиха дузпа за нарушение на вратаря Лопес срещу Лукас Моура, а отново Кавани от бялата точка удвои преднината на своя тим.

През втората част Лион понадигна глава и заигра по-смело. Така в 56-ата минута Лаказет бе оставен да напредне необезпокояван в половината на ПСЖ и със силен удар по земя заби кълбото във вратата за 1:2. Силите на "хлапетата" обаче не стигнаха за нищо повече и парижани можеха да празнуват с трофея в ръце.