Реал Сосиедад посяга към Европа с победа в последната минута (видео)

Отборът на Реал Сосиедад постигна трудна, но много ценна победа в домакинството си на Еспаньол от 34-ия кръг в Примера дивисион. Баските направиха пълен обрат от 0:1 до 2:1. Победното попадение падна в последната минута дело на Карлос Вела. Преди това Джон Кордоба даде преднина на гостите, а Мануел Лансароте си вкара автогол за 1:1. С този успех домакините на "Аноета" се изкачиха до 6-ото място и посягат към класиране в Лига Европа.

Епаньол пръв откри резултата. В 23-ата минута Диего Колото изведе Джон Кордоба, който прати топката във вратата за 0:1. В 32-ата минута Реал успя да се върна в мача след като Серхио Каналес опита изстрел от труден ъгъл и след рикошет в Мануел Лансароте топката се озова във вратата на Кико Касийя за 1:1.

До края на мача домакините направиха всичко по силите си да стигнат до обрата и в добавеното време на мача Карлос Вела взриви трибуните донасяки победата на своя тим за крайното 2:1.

Така Реал спря серията си от три поредни мача без победа и се изкаич до 6-ата позиция с 54 точки. Еспаньол пък остава 10-ти с 41 точки.