Рома си гарантира среброто и продължава да таи надежда за златото (видео)

Отборът на Рома тази вечер официално си гарантира второто място в крайното класиране в Серия "А". "Вълците" спечелиха с 1:0 дербито срещу Фиорентина на "Артемио Франки" и дръпнаха с 14 точки пред 3-ия Наполи, като няма как да бъдат застигнати в оставащите 4 мача. Единственият гол в срещата бе дело на Раджа Наинголан в 26-ата минута, а след тази победа римляните отново са на 8 точки зад лидера Ювентус и все още таят някаква, макар и малка надежда за шампионската титла.

Рома стартира мача много силно и доминираше в началото. Още във 2-ата минута Франческо Тоти отправи опасен далечен удар. Веднага след това пък Жервиньо се озова на стрелкова позиция, но прати кълбото в тялото на Нето. В 9-ата минута отново Жервиньо направи невероятен пропуск. Той бе изведен сам срещу вратаря, но стреля покрай вратата. Едва в 20-ата минута Фиорентина успя да стигне до нещо по-интересно в предни позиции като Хуан Куадрадо се освободи пред наказателното поле и стреля, но неточно над вратата.

По-добрата игра на Рома обаче даде резултат. В 26-ата минута Адем Ляич напредна и попаде чудесен извеждащ пас за Раджа Наинголан, който с шпагат чукна топката покрай вратаря за 0:1 с втория си гол с екипа на "вълците". В 36-ата минута пък Тоти можеше да удвои преднината на своя тим, но изстрелът му профуча до вратата.

В края на полувремето играчите на Фиорентина все пак се поокопитиха и изнесоха играта в предни позиции. В 41-ата минута те претендираха за дузпа за игра с ръка на играч на стената при изстрел от фаул на Йосип Иличич, но такава не бе отсъдена. След това в 45-ата минута далечен удар на Давид Писаро профуча покрай вратата, а в добавеното време Иличич стигна до най-доброто положние за своя тим, но от прекрасна позиция стреля встрани от вратата.

Втората част започна с нова добра възможност за гостите. Още в 47-ата минута те можеха да удвоят след страхотен удар на Адем Ляич спасен от Нето.

Фиорентина обаче също започна да поглежда все по-смело в атака и в 56-ата минута Куадрадо опита далечен, но неточен удар, а след това и Девид Писаро отправи опасен изстрел, преминал над вратата. В 65-ата минута обаче отново Нето трябваше да показва рефлекс след изненадващ шут от труден ъгъл на Додо.

Може би най-доброто положение за домакините дойде в 70-ата минута, когато след центриране от фаул Стефан Савич изскочи зад защитата, но от близо прати топката над вратата. В 88-ата минута пък Наинголан направи хубав пробив, но стреля покрай вратата, а минута по-късно Савич стреля опасно от далеч, но Морган Де Санктис бе на мястото си. В добавеното време пък "виолетовите" отново претендираха за дузпа за игра с ръка на защитник, но отново не получиха такава.

В крайна сметка Рома удържа крехката си преднина и записа 7-ма поредна победа, с която събра актив от 82 точки и остава на 2-ата позиция във временното класиране. Фиорентина пък запазва 4-ото си място с актив от 58 точки.