Младежите на България с 3:2 над Белгия във втората контрола

Националният волейболен отбор на България за младежи се наложи над Белгия с 3:2 (23:25, 36:34, 25:18, 22:25, 15:13) във втората контролна среща, играна днес. В сравнение с вчерашния двубой, в който българите победиха с 3:0, днес зрителите в столичната зала "Христо Ботев", станаха свидетели на по-оспорвана игра.

Момчетата на старши-треньора Николай Желязков загубиха първия гейм с резултат 23:25. Истинска волейболна битка се разрази по време на втората част на спаринга. "Лъвовете", обаче показаха по-здрави нерви, като затвориха гейма при резултат 36:34. Нещата за нашия тим потръгнаха добре и в третия гейм и резонно българите го спечелиха с 25:18. От своя страна обаче, белгийците показаха, че няма да оставят мача да приключи в 4 гейма. В четвъртата част от тази приятелска среща, България отстъпи на Белгия с 22:25. В решаващия пети гейм българите в крайна сметка се поздравиха с успех за 15:13 и съответно победа в мача с 3:2. Старши-треньорът на българския тим Николай Желязков днес реши да обиграе всички състезатели, като не използва титулярна шестица. Във всички геймове българският специалист сменяше различни състезатели с цел ротации и обиграване.

На 21-ви и 22-ри април (понеделник и вторник) възпитаниците на Желязков ще се изправят за две контролни срещи и срещу отбора на Испания. Спарингите с отборите на Белгия и Испания са част от подготовката на българския тим за европейската квалификация, която ще се състои в периода 25-27 април в столичната зала "Христо Ботев". "Лъвовете" посрещат отборите на Гърция, Холандия и Англия, като само победителят от турнира ще грабне директната квота.